Jako jedna z nielicznych firm w regionie radomskim zajmujemy się produkcją kostki granitowej, którą wykorzystujemy w realizowaniu powierzanych nam zleceń. „KK” Granit to producent kostki brukowej z najwyższej jakości naturalnego surowca, jakim jest granit. Jesteśmy wiodącym producentem kostki granitowej, ponieważ wiemy, że jest to najlepszy materiał. Przekonaj się o tym na własne oczy!

GRANIT – IDEALNY SUROWIEC

Kostkę granitową charakteryzuje przede wszystkim niesamowita wytrzymałość i niebanalna estetyka. Zastosowane przez „KK” Granit procesy produkcji sprawiają, że granitowe ziarna są wyeksponowane, a barwa kostki granitowej mocno intensywna. Pozyskiwany z naturalnych złóż kruszec rozłupujemy na kostkę granitową dowolnego rozmiaru, a następnie wygładzamy i nadajemy jej ostateczny kształt podczas specjalnej obróbki mechanicznej. Granit to całkowicie ekologiczny surowiec, który z natury ma właściwości pozwalające na szerokie jego zastosowanie.

DLACZEGO KOSTKA GRANITOWA?

  • Jest bardzo odporna na niskie i wysokie temperatury oraz ich zmiany.
  • Nie ulega zniszczeniu w wyniku ścierania, bo jest odporna na tarcie.
  • Nie wypacza się, ponieważ nie absorbuje wilgoci z otoczenia.
  • Jest odporna na tłuszcz, sól i zniszczenia mechaniczne.
  • Zachowuje swoje właściwości fizyczne i estetyczne przez wiele lat.
  • Została uznana za jeden z najtrwalszych kruszców.
  • Nie wymaga szczególnej konserwacji, oprócz ścierania kurzu.
  • Opiera się wszelkim szkodliwym czynnikom zewnętrznym.
  • Zachwyca swoim pięknem i malowniczym wyglądem.
  • Każda kostka granitowa ma unikalną strukturę i barwę.

Oferowana przez nas kostka granitowa to metoda na dodanie charakteru kompleksom zieleni, przydomowym ogrodom, miejskim zabytkom architektonicznym, obiektom użyteczności publicznej, zabudowom zewnętrznym, a także domowym wnętrzom. Różnorodność odcieni, wzorów i rozmiarów kostki granitowej oferowanej przez „KK” Granit to atut, który pozwala tworzyć niebanalne kompozycje, oryginalne połączenia i zachwycać estetyką wykonania. Kostka granitowa, elewacje i elementy z granitu to inwestycja na lata, która się opłaca!

KOSTKA GRANITOWA – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Czy granit nadaje się do wszystkiego?

Tak, ponieważ jest bardzo trwałym i estetycznym surowcem, który sprawdza się zarówno na zewnątrz i wewnątrz budynków. Nie ma większych ograniczeń w jego wykorzystaniu.

Co można zrobić z granitu?

Zastosowanie granitu ograniczone może być tylko wyobraźnią. Wykorzystuje się go do produkcji kostki brukowej, kostki elewacyjnej, elementów ogrodzeń, galanterii kamiennej, krawężników, płyt, parapetów, kamiennych mebli itp.

Jakie barwy ma kostka granitowa?

Kostka granitowa występuje w wielu odcieniach, jednak najpopularniejsze z nich są kostki granitowe z granitu szarego, rudego, żółtego, czarnego lub czerwonego.

Ile jest rodzajów kostki granitowej?

W naszej ofercie znajduje się m.in. rustykalna kostka granitowa (łupana, cięto-łupana lub otaczana), kostka granitowa prostokątna, trójkątna lub nieregularna.

Czy granit jest promieniotwórczy?

To mit, który został obalony lata temu przez ekspertów naukowych. Potwierdzili oni, że granit w żaden sposób nie jest szkodliwy dla ludzkiego zdrowia i nie emituje promieniowania.

Skąd pochodzi granit na kostkę?

Granit jest jednym z surowców mineralnych pozyskiwanych w kamieniołomach i kopalniach kruszców na terenie Polski, jest więc rodzimym produktem.