„„KK” Granit to przede wszystkim kostka brukowa najlepszej jakości, w najlepszych cenach. W bogatej ofercie firmy znajduje się wiele kształtów, wielkości i rodzajów kostki brukowej. Jesteśmy cenionym w regionie radomskim producentem tego materiału budowlanego. Zajmujemy się także układaniem wyprodukowanej przez siebie kostki brukowej. „KK” Granit to profesjonalizm, któremu można zaufać!

RÓŻNORODNOŚĆ MATERIAŁÓW

Kostkę brukową możemy podzielić głównie ze względu na tworzywo, z jakiego jest wykonana. Dawniej głównym materiałem był najłatwiej dostępny kamień polny, z którego tworzono tzw. „kocie łby”. Aktualnie najpopularniejsza – ponieważ najtrwalsza – jest kostka brukowa z innych materiałów, z której najczęściej układamy bruk. Klienci chętnie sięgają po kostkę kamienną otrzymywaną poprzez obrobienie naturalnego kamienia np. bazaltu. Oprócz kostek brukowych kamiennych, w naszej ofercie znajduje się także kostka brukowa betonowa z wysokiej jakości mieszanki betonowej, a także cegła klinkierowa, czyli kostka ceramiczna.

W oddzielnej zakładce znajdują się informacje na temat kostki granitowej,

której producentem także jesteśmy.

JAKĄ KOSTKĘ BRUKOWĄ OFERUJEMY?

  • kostka brukowa z kamienia naturalnego
  • kostka brukowa z betonu wibroprasowanego
  • kostka brukowa ceramiczna (cegła klinkierowa)

KOSTKA BRUKOWA – PYTANIA I ODPOWIEDZI

Na czym polega wibroprasowanie betonu na kostkę brukową?

Kostka brukowa z mieszanki betonowej wysokiej jakości produkowana jest metodą wibroprasowania. To oznacza, że beton zagęszczany jest jednocześnie przez wibrowanie i prasowanie, czyli nacisk.

Czy kostka brukowa betonowa jest trwała?

W procesie produkcji kostki brukowej wykorzystuje się mieszanki betonowe o bardzo małej zawartości wody, niejednokrotnie z dodatkiem kruszyw lub barwiących pigmentów. To składa się na efekt końcowy, czyli bardzo wytrzymały i trwały materiał.

Jakiej grubości kostki brukowe są dostępne?

Standardowo produkuje się kostkę brukową w czterech rozmiarach, które odpowiadają jej przeznaczeniu – 4 cm grubości na nieobciążone chodniki, 6 cm przy niewielkim obciążeniu ruchem, 8 cm dla ruchliwych miejsc np. ulic lub miejskich chodników, a grubość 10 cm dla podjazdów obciążonych znacznie np. przez ruch pojazdów ciężarowych.

Czy kostkę brukową kładzie się bezpośrednio na ziemię?

Nie. Kostka brukowa zawsze powinna być układana na odpowiedniej podbudowie. Nie należy oszczędzać na tym etapie, ponieważ dobrej jakości podbudowa pod kostkę brukową jest gwarancją długoletniego korzystania z kostki.

Co można wykorzystać jako podbudowę?

Kostka brukowa powinna być układana na podbudowie dopasowanej do planowanego obciążenia lub warunków gruntowych podłoża. Kostkę można układać wyłącznie na piasku, na podbudowie np. tłuczniowej, na podbudowie betonowej, a w wyjątkowo ekstremalnych warunkach także bezpośrednio na betonie.

Czy wykwity to oznaka złej jakości kostki brukowej?

Nie. Wykwity na kostce brukowej są całkowicie naturalnym zjawiskiem i nie należy uznawać ich za wadę produkcyjną. Znikają one pod wpływem wody deszczowej, dwutlenku węgla, a także na skutek ścierania się powierzchni. Można je także usunąć wcześniej z pomocą specjalnych środków na przebarwienia na kostce brukowej.